V této oblasti se ani nudit nemůžete.

V okolí je spousta zajímavých míst, lyžařské střediska, běžkařské stopy, turistické trasy a mnoho dalšího. Bohužel na všech místech nelze platit platební kartou, proto doporučujeme si přivézt dostatečné množství hotovosti i vzhledem k tomu, že v obci Orlické Záhoří není bankomat.


Přímo v Záhoří je spousta krásných turistických tras. Doporučujeme túru na rozhlednu Velká Deštná, projděte se taky do oblasti Trčkov, kde roste spousta chráněných rostlin.

Procházkou můžete dojít až do Polska, do bažin Czarne Bagno. Lesem se taky dostanete na Černou Vodu, kde si můžete dát rovnou oběd.

Pro ty, kteří milují koupání je v Záhoří dokonalá vodní nádrž s výhledem na hory a často nádherné západy slunce.

Na Deštné naleznete několik adventure aktivit, v Neratově zase krásný kostel s prosklenou střechou, o kterém jste už určitě slyšeli. Na Polské straně je spousta jezer, kam můžete vyrazit za koupáním, výbornými pstruhy i fotkami.

Nebojte se zeptat nás, nebo našeho Péti, který vám bude předávat chalet, kam vyrazit. Dáme vám tipy přímo pro vás podle toho, co vyhledáváte :)

Možnosti koupání: bazén Deštné v Orlických horách, koupaliště Rokytnice v Orlických horách, koupaliště Dobré, koupaliště Kunvald, koupaliště Rychnov nad Kněžnou, koupaliště Bystré, bazén Mezilesí, bazén Rychnov nad Kněžnou, koupaliště Hroška, aquapark Žamberk, přehrada Pastviny.

Blízká lyžařská střediska: Deštné v Orlických horách, Orlické Záhoří - Černá Voda, Orlické Záhoří - Jadrná, Orlické Záhoří - Bedřichovka, Říčky v O.h., SKI KLUB Kostelec - Zdobnice, Ski centrum Zdobnice, pod Masarykovou chatou, Zieleniec, Start - Deštné v Orlických horách, Šerlišský Mlýn.

Turistické cíle v okolí: Anenský vrch.